1. Оптимізуйте продукти

Перший крок до покращення товарних оголошень – це оптимізація фіду продуктів . Google збиратиме дані про ваші продукти для показу ваших оголошень.

Чому це важливо?

Чим простіше ви зробите для Google «читання» інформації про ваші продукти, тим більше у вас шансів привернути увагу потрібних клієнтів.

З чого почати?

Якщо ви новачок у оптимізації каналів даних, є кілька атрибутів, на які вам слід спочатку звернути увагу. Найважливішими атрибутами, звичайно, є ті, які можуть з’являтися в торгових оголошеннях . Тут ми опишемо лише деякі з них.

Обов’язкові атрибути

Зображення

Елемент товарних оголошень, який одразу виділяється, – це зображення. Так, існують правила та положення Google, яких ви повинні дотримуватися, але ви також можете оптимізувати свої зображення. Наприклад, ви можете проводити регулярне A/B-тестування, щоб побачити, що найкраще підходить для вашої аудиторії.

В інших випадках, коли у вас є кілька варіантів одного продукту, важливо запобігти помилкам, як-от зіставлення неправильного зображення з варіантом продукту.

Також дуже важливо додати більше зображень вашого продукту. Людям подобається розглядати продукт з різних сторін, перш ніж прийняти остаточне рішення про покупку.

Назви товарів

Хоча зображення можуть автоматично привертати увагу покупців, назви продуктів також мають власну вагу. Підніміть інтерес, поставивши найважливіші ключові слова на перше місце. Отримайте більш глибокий погляд на створення найкращих назв.

Не забувайте заповнювати заголовки всією найбільш релевантною інформацією про ваш продукт.

Ціна і акційна ціна

Вибір правильної ціни також може вплинути на якість ваших оголошень. Дуже важливо переконатися, що Google визначає правильну ціну, особливо якщо ви також продаєте товари зі знижками. Щоб уникнути поширених помилок Merchant Center , переконайтеся, що ціна, ціна зі знижкою та валюта актуальні та відформатовані правильно .

Переконайтеся, що всі товари, які ви продаєте за спеціальною ціною, мають правильну ціну у вашому фіді.

Необов’язкові атрибути – нехай ваші оголошення Google Shopping виділяються

Електронна комерція є дуже конкурентоспроможною галуззю, тому включення та оптимізація необхідних атрибутів у вашому каналі часто недостатньо для досягнення успіху в рекламі. Щоб виділитися, вам потрібно збагатити свій канал додатковими атрибутами, які допоможуть вам краще описати ваш продукт.

Нижче ми описали кілька додаткових полів, які можна включити у свій фід, щоб зробити його кращим.

Колір

Колір товару є дуже важливою характеристикою для багатьох покупців. Багато з них шукають дуже специфічні продукти в певних кольорах.

У деяких країнах (Велика Британія, Франція, Німеччина, США, Бразилія та Японія) для певних категорій, як-от одяг і аксесуари, додавання атрибута кольору є обов’язковим.

Розмір

Чітка вказівку розміру, також дуже важлива під час покупок в Інтернеті. Google іноді навіть виділяє цей атрибут у торгових оголошеннях (хоча це не обов’язковий атрибут). Ви обов’язково повинні додати розмір для кожного товару у свій канал, де це актуально.

Деталі продукту

Деякі з ваших продуктів настільки унікальні або складні, що ви можете описати їх атрибутами, яких насправді не існує (навіть як необов’язкові). Ви можете включити поле product_detail у свій фід даних. За допомогою цього атрибута ви можете включити більше інформації про ваші товари, як-от тип, стиль або технічні характеристики.

Існує особливий спосіб зіставлення атрибута product_detail у вашому фіді, оскільки він має 3 підатрибути: необов’язковий section_name і два обов’язкові attribute_name і attribute_value .

Політика доставки та повернення

Якщо ви налаштуєте інформацію про політику доставки та повернення в Google Merchant Center, Google відображатиме її в оголошеннях для покупок і безкоштовних лістингів. Таким чином ваша реклама виділятиметься серед інших.

2. Оптимізуйте структуру кампанії

Створення оптимізованої структури кампанії є одним із найважливіших кроків. Але якщо ви тільки починаєте, може бути важко зрозуміти, що це означає.

Ваша мета — якнайбільше контролювати свої оголошення. Таким чином ви зможете призначати різні ставки для різних продуктів . Хоча це неможливо з самого початку, є способи сегментувати та впорядкувати ваші продукти, щоб ви могли.

Ви не хочете мати одну ставку для всіх ваших продуктів, тому що різні продукти мають різний прибуток, деякі продукти популярніші за інші, деякі мають дуже різні коефіцієнти конверсії тощо.

Ось чому Google Ads дозволяє розділити ваші продукти на різні групи. Як ми вже згадували раніше, ви можете розділити їх за категоріями, марками, станом, ідентифікатором товару, типом продукту та спеціальними мітками.

Як розділити структуру кампанії Google Shopping

  • Крок 1. Почніть з однієї групи продуктів – «Усі продукти». Натисніть «Редагувати» та виберіть атрибут, який ви хочете використовувати для розділення ваших продуктів.
  • Крок 2. Ви побачите список доступних значень – усі вони взяті з каналу даних. Ви можете створити окремі групи продуктів для деяких зі своїх значень (використовуйте “>>”) або для всіх них одночасно (використовуйте “+”).
  • Крок 3. Тепер ви можете знову розділити ці нові групи продуктів. Просто відредагуйте їх і виберіть атрибути, які ви хочете використовувати. Ви можете повторювати цей процес багато разів. Ось приклад структури кампанії: категорія > тип продукту > ідентифікатор товару

Коли ваша кампанія має правильну структуру, вам потрібно встановити ставки. Google Ads автоматично додає нову групу продуктів під назвою “Усе інше”. У результаті ви можете використовувати іншу ставку для одного продукту в категорії, бренду, типу продукту тощо, а також іншу ставку для всіх інших продуктів (Усе інше) у цій групі.

3. Розділіть свої продукти на групи оголошень

Вам знадобиться інший спосіб керування ставками для ваших оголошень, оскільки ви не зможете робити це за ключовими словами. Натомість ви можете організувати свої продукти за допомогою груп оголошень. Ваші групи оголошень схожі на різні відділи в магазині. Інша ключова концепція тут полягає в тому, щоб оголошення, які ініціюються, були максимально релевантними.

Можливо, ви бачили, що у вас уже є перша група оголошень, коли ви створювали кампанію.

Ось як ви можете створити додаткові групи оголошень:

Увійдіть у свій обліковий запис

Перейдіть до меню сторінок і виберіть «Групи оголошень».

Натисніть на кнопку +

Створення нової групи товарів | Google Ads

Виберіть «Вибрати кампанію» та виберіть, куди буде спрямована ваша група оголошень

Назвіть групу оголошень

Встановіть ставку

Натисніть «Створити», і все готово

Тепер ви готові розділити, а потім розділити свої продукти. Якщо у вашому каналі є багаторівневі категорії, потрібно використовувати кожен рівень окремо.

Щоб додати групу продуктів для «Одягу та аксесуарів» > «Ювелірні вироби» > «Браслети» , спочатку потрібно створити групу для «Одягу та аксесуарів» , потім розділити її за категоріями, щоб створити групу « Ювелірні вироби », і знову розділити її для «Браслетів ». Це може здатися складним, але це досить легко.

Який атрибут слід використовувати для поділу продуктів?

Це залежить від вашої кампанії. Якщо всі ваші продукти мають однакову категорію Google, цей атрибут не буде корисним; використання типу продукту може бути кращим. З іншого боку, якщо ви продаєте товари виробництва Nike, ваша група брендів може включати футболки, взуття та спортивне спорядження.

Хороша новина полягає в тому, що ви можете розділити свої продукти за одним атрибутом і знову розділити їх за іншим. Тому розділіть свої продукти за брендами, щоб створити групу для Nike, і знову розділіть їх за типом продукту або категорією, щоб додати окремі групи продуктів для футболок Nike, взуття Nike і спортивного обладнання Nike.

Або зробіть це навпаки: розділіть свої продукти за категоріями чи типами продуктів і знову поділіть їх за брендами . І останнє, але не менш важливе: доцільно створювати групи продуктів із порівнянною кількістю продуктів усередині.

4. Експеременти зі ставкою

Це може здатися дивним, але підвищення ставок не завжди є хорошим рішенням. Це може закінчитися марними витратами на рекламу. Цікаво, що деякі продукти можуть працювати набагато краще, якщо вони не відображаються вгорі результатів пошуку.

Зауважте, що ці дані доступні для груп оголошень, але не для груп продуктів.

5. Знайдіть переможців і переможених

Деякі з ваших продуктів працюватимуть краще, ніж інші.

«Переможці» — це продукти або групи продуктів, які приносять вам багато транзакцій.

«Переможені» забезпечують багато відвідувань, але жодних транзакцій. Ймовірно, ви хочете продавати свої продукти, а не просто показувати їх, тим більше, що вам доведеться платити за кожен клік .

Визначення переможців і програшів допоможе вам збільшити продажі та знизити CPA.

Як ти можеш це зробити?

Перейдіть до попередньо визначених звітів (раніше параметрів) і до «Перегляд: покупки». Виберіть атрибут, який ви б хотіли використовувати для пошуку переможців і переможених.

Якщо ви здійснюєте пошук серед окремих продуктів (ідентифікаторів товарів) , доцільно налаштувати стовпці та відобразити структуру вашої кампанії (додати тип продукту, бренд тощо до ваших стовпців). Таким чином ви дізнаєтесь, яку групу продуктів вам слід змінити, щоб встановити окремі ставки для переможців і програшів.

Фільтрування продуктів допоможе вам легко знайти програші. Зверніть увагу, що вам слід налаштувати фільтр відповідно до вашої кампанії та ринку.

Зверніть увагу, що програшним може бути не тільки продукт без конверсій. Якщо ціна за конверсію вища за ваш прибуток , ви також витрачаєте свої гроші.

Визначивши переможців і переможених, перейдіть на вкладку «Групи продуктів» і налаштуйте для них свої ставки. Якщо їх ще немає у структурі вашої кампанії, спочатку потрібно створити для них окремі цілі продукту. Просто розділіть свої категорії, бренди, типи продуктів тощо.

Ставте більше для переможців і менше для переможених із високою ціною за конверсію. Об’єкти з великою кількістю відвідувань і без транзакцій слід виключати.

6. Виключити збиткову продукцію

Ви можете припинити рекламувати свої нерентабельні продукти простим способом – просто виключіть їх зі своєї кампанії . Все, що вам потрібно зробити, це відредагувати свої ставки та позначити ці продукти як виключені.

Бувають інші випадки, коли ви можете зробити це, наприклад, коли ви знаєте, що певні продукти не будуть популярними. Ви можете створити їх список і виключити їх за допомогою єдиного правила.

Якщо у вас є літні речі, можна з упевненістю сказати, що взимку вони не принесуть вам багато перетворень.

Інший раз ви захочете виключити продукти, коли їх немає в наявності або товари незвичайного розміру чи кольору.

Google автоматично призупиняє показ оголошень для продуктів, позначених як розпродані. Це працює для них як своєрідна «мережа безпеки», і це, звичайно, лише тимчасово. Ваша роль полягає в тому, щоб переконатися, що ваш поточний стан запасів актуальний і що правильна інформація надсилається в Google.

7. Використовуйте мінус-слова

Мінус-слова – мовчазні герої ваших кампаній. На відміну від текстових оголошень , ви не можете визначити ключові слова, які ініціюватимуть показ реклами продукту. Усі запити витягуються з вашого каналу даних. Однак ви можете обмежити пошуки, за якими відображатимуться ваші оголошення, додавши мінус-слова. Мінус-слова повідомляють Google, які пошукові терміни не повинні ініціювати показ ваших оголошень.

Припустимо, ви продаєте срібні браслети. Хтось, хто шукає золотий браслет, ймовірно, не купить ваші вироби, але він може натиснути ваше оголошення. І якщо це траплятиметься й надалі, це може серйозно вплинути на ваш рекламний бюджет. Як рішення ви можете додати «золото» як мінус-слово, щоб його запит «золотий браслет» не ініціював показ вашої об’яви.

Ви можете додати мінус-слова для всієї кампанії або кожної групи оголошень окремо (про це далі). Просто перейдіть на вкладку «Ключові слова», прокрутіть униз до «Мінус-слів» і додайте свої значення.

Як знайти правильні мінус-слова

Google Ads дозволяє перевіряти пошукові терміни, які ініціювали показ ваших оголошень. Ви можете використовувати його для пошуку запитів, які приносять вам багато відвідувань, але жодних транзакцій. Це тип дорогих кліків, яких ви хочете уникнути.

На щастя, ви можете «виключити» їх простим способом – просто додайте їх як мінус-слова.

Перейдіть на вкладку «Ключові слова».

Натисніть Деталі > Пошукові терміни > Усі

Виберіть терміни, які ви б не хотіли використовувати

Додайте їх як мінус-слова.

8. Розподіліть мінус-слова

Чи знаєте ви, що мінус-слова можуть бути ще точнішими? Ваші мінус-слова поділяться на дві категорії: універсальні мінус-слова та мінус-слова групи оголошень . Розділіть їх, і ви матимете ще більше контролю.

Універсальні мінус-слова – це ті, вживання яких в пошуку не повинно нівякому разі ініціювати показ ваших товарів.

Мінус-слова, установлені на рівні групи оголошень можете налаштувати так, щоб вони не відображалися в певній групі оголошень, але дозволяли покази для інших. Google завжди каже це найкраще : «ключові слова на рівні групи оголошень перешкоджають певним групам оголошень показувати рекламу за певними запитами».

Перевага від цього методу полягає в тому, що ви можете підвищити такі показники, як коефіцієнти конверсії, а також запобігти конкуренції з самим собою.

9. Коригування ставок

Як ви, мабуть, знаєте, деякі кліки коштують набагато більше, ніж інші. Використовуючи коригування ставок, ви можете краще контролювати, хто та коли бачить ваші оголошення.

Місцезнаходження

Використовуючи коригування ставки за місцеположенням, ви можете контролювати, як часто покупці можуть бачити ваші оголошення на основі географічного розташування. Це може бути корисним, якщо ви розміщуєте рекламу в кількох областях і знаєте, що конкуренція в певному місті вища. У такому випадку ви можете збільшити свою ставку, якщо ці продажі дійсно важливі для вас.

Пристрої

Припустімо, ви помітили, що більшість ваших продажів відбувається з настільних комп’ютерів, на другому місці – на мобільних пристроях і на третьому – на планшетах. У такому випадку ви можете налаштувати ставки залежно від пристрою, який використовується, щоб не витрачати даремно рекламу.

Розклад

Ваші оголошення можуть бути ефективнішими в певний час дня чи тижня, залежно від того, де та що ви продаєте. Вкладка звітів дає змогу перевірити продуктивність за день тижня або годину доби. Ці дані можуть бути дуже корисними, оскільки може статися, що ваша ціна за конверсію буде набагато вищою у вихідні або вночі.

Щоб перевірити це, просто перейдіть до Звіти , а потім до Перегляд: Час > День тижня (Перегляд: Час > Година дня)

Якщо ви хочете диференціювати ставки за днями/годинами, вам потрібно спочатку створити розклад показу оголошень. Перейдіть до «Налаштувань», потім до «Розкладу реклами» та створіть новий розклад.

Важливо: якщо ви хочете встановити різні ставки для годин, вам потрібно додати один день кілька разів з різними періодами часу.

Коли ваш розклад буде готовий, ви можете легко збільшити/зменшити ставки.

10. Використовуйте A/B тестування

Навіть якщо ви відчуваєте, що досить добре знаєте своїх клієнтів, ви не завжди можете передбачити, яке зображення приверне їхню увагу, а яке буде поганим.

Щоб дізнатися, які зображення найкраще підходять для вашої кампанії Google Shopping, важливо провести їх A/B тестування. Спробуйте різні варіанти зображення, а потім проаналізуйте результати.

Маючи ці знання, ви зможете вносити зміни до своїх зображень і покращувати ефективність своїх оголошень.

Ви повинні використовувати дуже схожий підхід із назвами продуктів. Певні назви завжди ефективніші за інші.

11. Не робіть різких змін

Може виникнути спокуса спробувати внести масу змін одночасно, це не найкращий варіант. Кампанії Google Shopping є делікатними. Невелике коригування вашої ставки може сильно вплинути на ефективність. Отже, за винятком виключення тих, хто програє, вам не слід робити жодних різких змін.

Ось хороша практика: не збільшуйте та не зменшуйте свої ставки більш ніж на 20%.

Зробіть це для груп продуктів, які приносять вам не більше 20% вашого трафіку. Наприклад, якщо ваша кампанія отримує 1000 кліків протягом певного періоду часу, коригуйте ставки лише для груп продуктів із загальною кількістю до 200 відвідувань.

Ви також повинні мати можливість легко відстежувати, чи приносять вам користь зроблені зміни. Якщо ви вносите багато змін одночасно, це буде складніше. Розгляньте можливість A/B-тестування , щоб переконатися, що ви вносите розумніші зміни.

12. Розгляньте можливість запуску кампанії Performance Max

Кампанія Performance Max — це абсолютно новий тип кампанії від Google Ads, який поєднує функції інтелектуального призначення ставок і націлювання. Основною метою цієї кампанії є збільшення присутності брендів і конверсій у всій мережі Google. Performance Max оптимізує ефективність реклами в реальному часі за допомогою інтелектуального призначення ставок .

Вам обов’язково варто запустити кампанію з максимальною ефективністю, якщо:

  • ви хочете охопити нові сегменти клієнтів (у мережі Google).
  • ви хочете зібрати багато даних про аудиторії, ефективність кампанії тощо.
  • ви поставили кілька цілей у своїй рекламній стратегії.
  • ви не хочете витрачати багато часу на виконання своєї рекламної стратегії.

 

Борис Містряков

Експерт з платної реклами та SEO-аналітик, консультант. Завжди в курсі нових тенденцій.

Інші новини
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі