Якщо ви коли-небудь рекламувались в Google Ads ви, мабуть, стикалися з показником оптимізації Google Ads і задавалися питанням, що це таке та як він може вам допомогти.

По суті, ідея цього інструменту полягає в тому, щоб допомогти рекламодавцям оптимізувати їхні кампанії на основі оцінки, яку він надає.

Але як працює ця оцінка? Чи це справді вигідно, чи це просто трюк, щоб підштовхнути рекламодавців витрачати більше грошей? Давайте вивчимо показник оптимізації Google Ads і побачимо, як його можна використовувати для оптимізації своїх кампаній.

Що таке показник оптимізації Google Ads?

Показник оптимізації Google Ads – це корисний інструмент Google Ads, який призначає оцінку обліковим записам рекламодавців. Ця оцінка дає їм уявлення про те, наскільки добре працюють їхні кампанії, і пропонує рекомендації щодо покращення загальної ефективності.

Чому важливо підвищувати свій показник оптимізації Google Ads. Відповідь проста: вищий бал означає, що ваш обліковий запис якісніший, прибутковіший і рентабельніший. Він коливається від 0% до 100%, де показник 100% означає, що кампанії оптимізовано для найкращої можливої ​​ефективності.

Ви можете отримати доступ до показника оптимізації на вкладці рекомендацій, він доступний на цих трьох рівнях облікового запису Google Ads:

Подивившись на шкалу оцінок, ви миттєво отримаєте уявлення про те, чи добре працює ваша кампанія, чи є можливості для покращення.

Показник оптимізації Google Ads аналізує налаштування та конфігурацію вашої кампанії та допомагає визначити, де ваші кампанії ефективні, а де їх можна покращити.

Оцінка доступна лише для активних кампаній. Google постійно оновлює список кампаній, для яких працює цей показник оптимізації. Наразі він відображається для таких типів кампаній Google Ads :

 • Пошукові кампанії
 • Медійні кампанії
 • Кампанії відкриття
 • Кампанії Video Action
 • Кампанії для додатків
 • Кампанії максимальної ефективності
 • Торгові кампанії

Зрештою, головна перевага використання показника оптимізації полягає в тому, щоб переконатися, що ваші кампанії працюють належним чином і що ви отримуєте максимальну віддачу від своїх інвестицій у Google Ads.

Як Google Ads розраховує ваш показник оптимізації?

Показник оптимізації кампанії Google Ads – це розрахунок у реальному часі, який враховує низку факторів у вашому обліковому записі та кампаніях.

Його алгоритм аналізує статистику, налаштування та статус вашого облікового запису та кампаній, а також вплив доступних рекомендацій і історію останніх рекомендацій.

Рекомендації Google також залежать від різних зовнішніх факторів, як-от тенденцій у світі Google Ads, обсягів пошуку тощо. Це означає, що ваш показник оптимізації та рекомендації можуть часто змінюватися. Будь-які зміни, внесені до вашої кампанії чи облікового запису, чи зміни у зовнішніх тенденціях негайно впливають на ваш результат.

Оскільки на обчислення показника оптимізації Google Ads впливає такий різноманітний набір факторів, корисно розбити його на кілька аспектів, щоб краще зрозуміти процес:

 • Відстеження в режимі реального часу – кожна окрема зміна у вашому обліковому записі та кампаніях відстежується, і оцінка оновлюється миттєво.
 • Інші фактори даних – Google збирає дані з кампаній інших рекламодавців у вашій ніші, які використовуються для визначення того, як їхні дані та фактори вплинуть на ваші власні кампанії.
 • Цілі вашої кампанії. На основі вашої стратегії призначення ставок Google визначає ваші бізнес-цілі та генерує рекомендації щодо їх досягнення.
 • Налаштування вашого облікового запису та кампанії – Google відстежує ваші активні кампанії та загальні налаштування облікового запису, щоб визначити, як вони впливають на успіх ваших оголошень Google.
 • Минулі та нещодавні рекомендації – алгоритм оцінює як попередні, так і поточні рекомендації та аналізує ефективність раніше реалізованих рекомендацій.
 • Тенденції – Google стежить за обсягами пошуку та тенденціями та враховує їхній вплив у рекомендаціях.

Розуміння того, як Google Ads обчислює ваш показник оптимізації, може допомогти вам ефективніше оптимізувати свою кампанію. Регулярно відстежуючи його та вносячи коригування, ви можете покращити ефективність своєї реклами та отримати кращу рентабельність інвестицій (ROI).

Що таке хороший показник оптимізації для Google Ads?

Важливо зауважити, що навіть 100% показник оптимізації Google Ads не гарантує чудових результатів. Більшість досвідчених рекламодавців прагнуть отримати оптимальне середнє значення 75%-80%, що є хорошим орієнтиром.

Однак кінцева мета полягає в тому, щоб дотримуватися вашої кампанії та бізнес-цілей і використовувати цей інструмент, щоб допомогти вам їх досягти.

Отже, перш ніж почати вносити деякі коригування, пам’ятайте, що показник оптимізації має слугувати орієнтиром для покращення ефективності вашої кампанії та досягнення бізнес-цілей. З невеликим налаштуванням і тонким налаштуванням ви можете збільшити його та побачити позитивні результати.

Рекомендації щодо оцінки оптимізації – чи варті вони того?

Окрім оцінки, Google Ads також надає низку рекомендацій. Незалежно від того, чи йдеться про покращення копій оголошень, встановлення ставок чи ключових слів, ці пропозиції безперечно допоможуть вам приймати більш обґрунтовані рішення.

 • Але майте на увазі, що ці рекомендації не є обов’язковими, і ви можете прийняти або відхилити їх залежно від цілей вашої кампанії.
 • Те, що я особисто вважаю дуже цікавою функцією, так це передбачення потенційного впливу змін. Маючи уявлення про можливі результати, ви зможете легше визначити, чи відповідатимуть ці зміни вашим цілям.
 • Завжди залишатиметься дискусійним питання про те, чи Google просто хоче змусити вас витрачати більше грошей на рекламу Google, чи їхня кінцева мета – допомогти рекламодавцям досягти кращих результатів. Я тут не ставатиму на жодну сторону, і, на мій погляд, це справа особистого досвіду.
 • Якщо ви новачок у користуванні Google Ads, можливо, ви захочете випробувати кілька різних рекомендацій, які вона містить. З часом ви краще зрозумієте, які зміни вам підходять, а які можна пропустити.
 • Якщо ви маєте більше досвіду, то, мабуть, краще за саму Google знаєте, що може принести реальні результати, як-от підвищення рентабельності інвестицій у рекламу чи нижчу CPC , а що — лише підвищення показника оптимізації без жодних конкретних переваг.

Однак не варто сліпо прислухатися до цих рекомендацій і ігнорувати їх. Використовуйте їх як нагадування про перегляд налаштувань рекламної кампанії, ключових слів або бюджету.

Цей інструмент може дати вам хороші ідеї щодо того, що може покращити ваш обліковий запис Google Ads. Час від часу перегляд не зашкодить здоров’ю вашої кампанії.

Як підвищити показник оптимізації Google Ads за допомогою рекомендацій?

Зрозумівши концепцію показника оптимізації Google Ads і його обчислення, ви зможете використовувати його для покращення своїх кампаній Google Ads. Щоб скористатися цією оцінкою, ви можете скористатися рекомендаціями Google.

Він охоплює широкий спектр областей і типів кампаній, наразі нараховуючи понад 80 різних рекомендацій. Щоб полегшити роботу, Google згрупував їх у сім типів рекомендацій :

 • Оголошення та групи
 • Автоматизовані кампанії
 • Ставки та бюджети
 • Ключові слова та націлювання
 • Покращення
 • Вимірювання
 • Та інші

З таким різноманітним списком рекомендацій, які ви можете отримати, спроба втілити їх усі одночасно може бути певним безладом. Крім того, не всі ці рекомендації завжди можуть підійти вам. Такі фактори, як ваші бізнес-цілі, цільова аудиторія та галузь чи ніша, можуть впливати на їх ефективність.

Відповідні налаштування кампанії забезпечують оптимальну ефективність

Щоб повністю використати показник оптимізації Google Ads, найкраще визначити пріоритетність критичних областей, які є найбільш важливими для вашого бізнесу.

Ключові області оптимізації, на яких варто зосередитися

Спираючись на власний досвід і обширні дослідження, ми визначили наступні ключові сфери, яким варто віддати пріоритет:

 • Релевантність оголошення: переконайтеся, що ваші оголошення Google відповідають ключовим словам, на які ви націлюєте, і цільовим сторінкам, на які вони посилаються.
 • Взаємодія з цільовою сторінкою: переконайтеся, що ваші цільові сторінки забезпечують високу якість взаємодії з користувачем, швидко завантажуються, зручні для мобільних пристроїв і відповідають оголошенню та ключовим словам.
 • Оптимізація формату оголошення: виберіть правильні формати оголошень для цілей вашої кампанії та переконайтеся, що вони оптимізовані для різних пристроїв і місць розташування.
 • Показник якості ключового слова: постійно відстежуйте та вдосконалюйте показники якості ключового слова, зосереджуючись на релевантності, рейтингу кліків і взаємодії з цільовою сторінкою.
 • Текст оголошення та повідомлення: створіть привабливий текст оголошення, які звертаються безпосередньо до вашої цільової аудиторії та підкреслюють унікальні переваги вашого продукту чи послуги.
 • Структура й організація облікового запису. Переконайтеся, що ваш обліковий запис Google Ads структурований логічно й упорядковано, із групами оголошень, чітко тематично пов’язаними з конкретними ключовими словами та темами.
 • Оптимізація ставок: постійно відстежуйте та коригуйте свої ставки, щоб досягти найкращої можливої ​​рентабельності інвестицій для своїх кампаній.
 • Мінус-слова: регулярно переглядайте та додавайте мінус-слова до своїх кампаній, щоб виключити нерелевантний трафік і підвищити релевантність оголошень.
 • Розширення оголошень. Використовуйте розширення оголошень, щоб надати користувачам додаткову інформацію та цінність, як-от посилання на сайти, виноски та структуровані фрагменти.
 • Відстеження та оптимізація конверсій: відстежуйте та аналізуйте дані про конверсії, щоб визначити можливості для оптимізації та покращити ефективність кампанії з часом.

Хоча цей список не є вичерпним, він є чудовою відправною точкою, щоб скерувати вас у правильному напрямку. Звичайно, можуть існувати інші сфери, які більше стосуються вашого конкретного бізнесу чи кампанії, на яких вам також слід зосередитися.

Додаткові поради щодо підвищення ефективності рекламної кампанії

Перш ніж почати зациклюватися на своєму показнику оптимізації, пам’ятайте, що це не єдиний фактор, який має значення. Загальна ефективність ваших рекламних кампаній не менш важлива, тому переконайтеся, що ви досягаєте реальних результатів.

Підводячи підсумок, я завершу цю статтю коротким оглядом переваг покращення показника оптимізації Google Ads, а також типових помилок, яких можна уникнути. Сподіваємось, ці відомості стануть у пригоді для ваших майбутніх зусиль з оптимізації.

Переваги покращення показника оптимізації Google Ads

Безсумнівно, показник оптимізації Google Ads може мати велике значення для підтримки оптимальних кампаній і облікових записів Google Ads. Ось деякі з переваг високого показника оптимізації:

 • Краще розміщення реклами: вищий показник оптимізації означає, що ваші кампанії працюють добре, що може сприяти кращому розміщенню реклами. Google нагороджує рекламодавців високими показниками оптимізації, розміщуючи їхні оголошення на найвидніших позиціях на сторінках результатів пошуку.
 • Зменшення витрат: покращивши свій показник оптимізації, ви можете знизити вартість за клік (CPC). Google Ads винагороджує високоякісні кампанії, знижуючи ціну за клік, що може призвести до значної економії.
 • Вищі показники конверсії: вищий показник оптимізації вказує на те, що ваші кампанії працюють добре. Покращивши свій показник оптимізації, ви зможете ефективніше охопити свою цільову аудиторію, що призведе до вищих коефіцієнтів конверсії.
 • Конкурентна перевага: підвищуючи свій показник оптимізації, ви отримуєте конкурентну перевагу над іншими рекламодавцями. Високий показник означає, що ваші кампанії оптимізовано для найкращої можливої ​​ефективності, що може допомогти вам залучити більше кліків і переходів, ніж ваші конкуренти.

Поширені помилки, яких слід уникати під час покращення показника оптимізації Google Ads

Хоча важливо підвищити свій показник оптимізації, не менш важливо уникати типових помилок, які можуть перешкодити вашому прогресу. Ось кілька поширених помилок, яких можна уникнути, намагаючись покращити показник оптимізації.

 • Занадто багато зосередження на показнику: одна з найпоширеніших помилок рекламодавців – це надто зосередження на показнику оптимізації. Хоча оцінка є важливою, важливо пам’ятати, що це лише інструмент, який допоможе вам досягти цілей кампанії. Було б найкраще, якби ви залишалися зосередженими на цілях і стратегіях кампанії, а не лише на рахунку.
 • Сліпе дотримання рекомендацій Google: рекламодавці часто роблять помилку, сліпо дотримуючись рекомендацій Google, не враховуючи їхній вплив на свій бізнес. Рекомендації Google, безсумнівно, можуть бути корисними, але вони не завжди найкраще підходять для вашого бізнесу. Уважно оцінюйте кожну рекомендацію та враховуйте її вплив на ваші кампанії перед її впровадженням.
 • Нехтування загальними цілями кампанії: підвищення показника оптимізації має завжди узгоджуватися із загальними цілями кампанії. Зосередження виключно на покращенні результатів без урахування цілей кампанії може призвести до неоптимальних результатів. Переконайтеся, що ваші зусилля з оптимізації відповідають загальним цілям вашої кампанії, щоб досягти найкращих результатів.
 • Не відстежуєте свій показник регулярно: ваш показник оптимізації не є статичним; він змінюється залежно від різних факторів, включаючи зміни у вашому обліковому записі чи налаштуваннях кампанії. Тому вкрай важливо регулярно відстежувати свій результат і вносити необхідні корективи, щоб постійно покращувати його.

Підсумовуючи, уникнення цих поширених помилок може допомогти вам ефективніше оптимізувати свої кампанії та підвищити загальний показник оптимізації Google Ads. Не забувайте зосереджуватися на цілях вашої кампанії, уважно оцінюйте рекомендації Google і регулярно контролюйте свій результат, щоб досягти найкращих результатів.

Борис Містряков

Експерт з платної реклами та SEO-аналітик, консультант. Завжди в курсі нових тенденцій.

Інші новини
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі