Пошукові запити з низьким показником якості (low quality score)

Пошукові запити з низьким показником якості (low quality score) є терміном, який використовується у контексті рекламних кампаній в Google Ads. Якщо рекламний запит має низький показник якості, це означає, що він не забезпечує достатньої цінності для користувача і не відповідає їх потребам.

Основним чинником, який впливає на показник якості, є релевантність ключового слова до реклами та веб-сторінки, на яку веде посилання. Якщо реклама не містить ключових слів, які користувачі шукають, або посилання веде на несторінку, яка не містить відповідної інформації, це може погіршити показник якості.

Для того, щоб зменшити кількість пошукових запитів з низьким показником якості, варто зосередитися на підвищенні релевантності рекламного оголошення та посилання на сторінку. Також можна використовувати відповідні ключові слова та виключати не потрібні, щоб підвищити точність рекламних кампаній. Важливо також відслідковувати показники якості та вносити необхідні зміни для покращення результатів.

Низький показник якості пошукових запитів може бути результатом кількох факторів. Наприклад:

 1. Неспецифічні запити: якщо запит дуже загальний і не конкретизований, то може бути складніше показати корисний результат.
 2. Запити з низькою частотою: якщо запит рідко використовується користувачами, то може бути складніше знайти відповідні результати.
 3. Неконкретні запити: якщо запит не вказує на конкретну проблему чи запит користувача, то може бути важко зрозуміти, що саме він шукає.
 4. Неправильні ключові слова: якщо запит містить неправильно підібрані ключові слова, то реклама може не відображатись для правильних аудиторій.

Для покращення якості пошукових запитів можна виконати кілька дій:

 1. Конкретизувати запити: додати конкретну інформацію про те, що шукає користувач, можна також використовувати ключові слова, що специфічні для певного продукту чи послуги.
 2. Використовувати правильні ключові слова: ключові слова мають бути підібрані з урахуванням конкретного бізнесу та цільової аудиторії.
 3. Використовувати негативні ключові слова: це допоможе виключити показ реклами на запити, що не відповідають тематиці продукту чи послуги.
 4. Перевіряти і оптимізувати рекламні кампанії: виконувати тестування різних оголошень та ключових слів, переглядати статистику ефективності кампаній, і оптимізувати їх на основі цієї інформації.
 5. Використовувати різні формати реклами.

Інші можливі причини низького показника якості пошукових запитів:

 1. Недостатньо точне відображення рекламного оголошення: Якщо рекламне оголошення не відображає точно відповідний запит, то користувач може не сприймати його як відповідь на свій запит і не клікати на нього. Це може знизити показник якості.
 2. Недостатньо точне співставлення ключового слова та лендінгу: Якщо ключове слово не точно співпадає з тим, що пропонується на лендінгу, користувач може не знайти те, що шукав, і не здійснити покупку або конверсію. Це також може знизити показник якості.
 3. Поганий досвід користувача: Якщо користувачі, які натискають на рекламу, знаходяться на погано структурованих, погано оформлених або повільних сайтах, вони можуть не продовжувати інтеракцію з сайтом і не здійснювати конверсію. Це також може знизити показник якості.
 4. Конкуренція на ключові слова: Якщо багато рекламодавців змагаються за одне ключове слово, це може знизити показник якості, оскільки система аукціону встановлює більш високу ціну на кліки, щоб вибрати найкращого рекламодавця.
 5. Неправильна настройка рекламної кампанії: Якщо рекламна кампанія неправильно налаштована, це може спричинити низький показник якості. Наприклад, якщо ви встановлюєте надто високі цінові пропозиції або неправильні параметри рекламної групи, то може бути важко конкурувати за кліки і забезпечити хороший показник якості.
 6. Низька конверсія

Борис Містряков

Експерт з платної реклами та SEO-аналітик, консультант. Завжди в курсі нових тенденцій.

Інші новини
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі