Налаштування контекстної реклами включає в себе наступні етапи:
Необхідно визначитись з платформою для реклами, де будуть розміщуватись рекламні оголошення. Найбільш популярними платформами є Google AdWords, Bing Ads, Facebook Ads, Twitter Ads та інші.
- Створення кабінету Google реклами
- Встановлення, налаштування та підготовка Google Analytics до роботи
- Встановлення та створення контейнера Google Tag Manager
- Налаштуємо події та цілі за всією воронкою з мікро- і макро конверсіями
- Розробка індивідуальної стратегії, потрібно визначити, що саме ви хочете досягти за допомогою реклами, наприклад збільшення продажів, залучення нових клієнтів, збільшення свідомості про бренд тощо.
- Вибір ключових слів: важливо визначити ключові слова, які будуть використовуватись для відображення рекламних оголошень. Ключові слова повинні бути відповідні тематиці веб-сторінки, на якій вони будуть розміщуватись.
- Збір ядра мінусів. Мінус-слова – це слова або фрази, які виключають відображення вашої реклами для певних запитів користувачів.
- Створення рекламних оголошень: важливо створити привабливі та креативні оголошення, які привернуть увагу потенційних клієнтів.
- Налаштування рекламних кампаній: необхідно налаштувати параметри кампанії, такі як розмір бюджету, час розміщення оголошень, регіон показу, цільову аудиторію та інші параметри.
- Візуалізуємо потік трафіку веб-сайту, встановлення системи моніторингу сайту, для аналізу відвідувачів
- Моніторинг та оптимізація: після запуску рекламної кампанії потрібно моніторити результати та вносити зміни для поліпшення її ефективності, змінювати ключові слова, налаштовувати бюджет та привабливість рекламних оголошень.
- Звітність
- Консультація та навчання, по роботі з рекламним кабінетом
Налаштування контекстної реклами вимагає професійних знань і досвіду, оскільки потребує точного визначення цільової аудиторії, оптимального використання бюджету і постійної оптимізації рекламних кампаній.
Ведення рекламних кампаній
Якби можна було налаштувати рекламу один раз і відразу й постійно отримувати бажаний результат — життя було б легким і прекрасним. Але життя є життя, і налаштування рекламної кампанії за всіма канонами Google, божественних гуру нічого вам не гарантує. Скажімо прямо, що не все залежить від самої рекламної кампанії та місця зростання рук настроюючого. Дається взнаки конкурентне оточення, якість та актуальність продукту, відгуки про організацію, якість сервісу та багато іншого. Ми зараз не заглиблюватимемося в ці нетрі.
Ведення рекламної кампанії зводиться до двох речей: внесення змін для досягнення поставленої мети та контроль показників. Ще можна додати підтримку актуальності рекламної кампанії, оскільки зміни у функціоналі приходять раз на два дні.
- Контроль працездатності
- Контроль витрати рекламної кампанії
- Моніторинг та аналіз результатів: варто регулярно перевіряти ефективність вашої рекламної кампанії, аналізувати результати та вносити необхідні зміни.
- Оновлення ключових слів: потрібно регулярно оновлювати список ключових слів та їх фраз, щоб забезпечити, що ваші оголошення відображаються для релевантних запитів користувачів.
- Створення та оптимізація оголошень: варто створювати привабливі та релевантні оголошення, які відповідають вашому бренду та цільовій аудиторії. Для забезпечення максимальної ефективності рекламної кампанії, оголошення потрібно оптимізувати, зокрема, змінювати заголовки, текст, зображення та інші параметри.
- Налаштування мінус-слів: необхідно використовувати мінус-слова, щоб уникнути відображення реклами для непотрібних запитів користувачів, та тематичних майданчиків у Мережі та КМС
- Автоматизація реклами
- Розрахунок CPA, CPO, ROI, LTV;
- Висновок про ефективність рекламних кампаній та відсоток досягнення KPI;
- Внесення рекомендацій від рекламних систем
- Звітність за підсумками звітного періоду
- Аналіз результатів рекламної кампанії
- Складання плану щодо покращення рекламної кампанії
- Внесення коригувань до рекламної кампанії
- Перевірка актуальності акцій, спец.пропозицій (зміна текстів оголошень, підготовка рекламних матеріалів за новими акціями)
- Перевірка попиту (збільшення, зниження) на товари/послуги клієнта
Якщо мої рекламні кампанії налаштовані професіоналами, їм все одно потрібне ведення?
Рекламні кампанії вимагають моніторингу у будь-якому випадку. Нецільовий трафік, активна реклама конкурентів, склікування, відсутність дзвінків – всі ці проблеми можна подолати, якщо правильно стежити за рекламою .
До того ж існує безліч випадків, коли рекламні кампанії вимагають обов’язкового коригування. Приклади:
- сезонність багатьох товарів та послуг;
- оновлення або розширення асортименту;
- нові промо-акції на сайті;
- зміна дизайну сайту або проектування нових посадкових сторінок;
- технічні роботи на сайті або поломка на сервері чи хостингу;
- будь-яка зміна URL-адрес (наприклад, зміна структури каталогу сайту);
- зміна доменного імені чи назви компанії;
- зміна контактних даних магазину;
- постійне оновлення цін на товари та послуги;
- оголошення з часом втрачають клікабельність, “не чіпляють” очей, потрібно коригувати хоча б раз на 3 місяці.

Борис Містряков
Експерт з платної реклами та SEO-аналітик, консультант. Завжди в курсі нових тенденцій.