Дуже часто дивлячись на сайт замовника вперше, бачу що форми, найпростіший спосіб комунікації, працюю не коректно, тому напишу що саме я вважаю правильною формою

Як мають працювати форми на сайті ?

Форми на сайті дозволяють відвідувачам сайту взаємодіяти з ним, надсилати замовлення, запити на отримання інформації або зв’язатися з власником сайту. Основна мета форм – збір інформації від користувачів.

Основні елементи форми включають текстові поля, список випадаючих меню, радіо кнопки, прапорці, кнопки відправлення та інші елементи, які дозволяють відвідувачеві сайту ввести необхідну інформацію.

При проектуванні форм на сайті необхідно враховувати декілька важливих принципів:

 1. Простота та зручність. Форма має бути простою та зрозумілою для користувача.
 2. Мінімальна кількість полів. Форма повинна містити лише необхідні поля, щоб уникнути перевантаження користувача.

 1. Захист від спаму. Щоб уникнути надмірної кількості небажаних повідомлень та спаму, необхідно застосовувати заходи захисту від спаму, такі як капчі та системи перевірки на людину.
 2. Підтримка різних браузерів та пристроїв. Форма повинна працювати на різних браузерах та пристроях, щоб забезпечити зручний доступ до неї.
 3. Збір даних. Форма має збирати необхідні дані для подальшої обробки та використання.
 4. Мобільна оптимізація. Зважаючи на те, що все більше користувачів використовують мобільні пристрої для перегляду веб-сайтів, важливо забезпечити мобільну оптимізацію форм. Форми повинні бути зручні для використання на різних пристроях та екранах, а також мають відповідати вимогам швидкості завантаження сторінок на мобільних пристроях.

 1. Підтримка багатомовності. Якщо ваш сайт має міжнародну аудиторію, важливо додати підтримку мов для форм. Користувачі з різних країн можуть відчувати більшу зручність, якщо вони можуть заповнювати форму на своїй власній мові.
 2. Розташування. Форма має бути розташована на сайті таким чином, щоб вона була зручною для користувача та привертала увагу.
 3. Валідація даних. При заповненні форми можуть виникати помилки, тому необхідно встановити правила валідації даних для перевірки введених даних на відповідність формату та обов’язковість заповнення необхідних полів.

 1. Зберігання даних. Після відправки форми на сервер, дані мають бути збережені в базі даних або іншому зручному для подальшої обробки форматі.
 2. Перевірка на помилки. Перед публікацією форми на сайті важливо провести тестування та перевірити наявність помилок, а також правильність роботи всіх її елементів. Тестування може бути проведене вручну або за допомогою автоматичних тестів.
 3. Відповідь на запит. Після відправки форми, користувач очікує отримати відповідь на свій запит. Тому необхідно налаштувати автоматичну відправку підтвердження про отримання заявки або повідомлення про те, що заявка прийнята до розгляду.

 1. Аналіз даних. Зібрані дані можуть бути використані для аналізу попиту на товари або послуги, покращення якості обслуговування та розробки нових продуктів.

У загальному, форми на сайті – це важливий елемент взаємодії з користувачем, який може допомогти вирішити різні завдання та забезпечити ефективну комунікацію з аудиторією.

Найкраще підходом при проектуванні форм на сайті є зосередження на потребах користувача, забезпечення зручності використання форми та збору необхідної інформації. Добре проектована форма може значно полегшити процес комунікації з відвідувачами сайту і покращити їхнє враження від взаємодії з вашим сайтом.

Як створити правильну форму на сайті?

Створення правильної форми на сайті – це процес, який включає кілька кроків. Ось кілька кроків, які варто виконати, щоб створити ефективну форму на своєму сайті:

 1. Визначте мету форми: перед тим, як створювати форму, необхідно визначити, що саме ви хочете отримати від своїх користувачів. Чи це заповнення форми замовлення, реєстрація на сайті, підписка на розсилку чи щось інше? Зробіть це якнайбільш конкретним та простим, щоб користувачі могли швидко та легко розібратися в тому, що ви пропонуєте.
 2. Оберіть правильні елементи форми: оберіть ті елементи форми, які відповідають меті вашої форми та спрощують процес заповнення для користувачів. Наприклад, використовуйте текстові поля для введення короткої інформації, списки для вибору зі списку, радіокнопки для вибору одного з кількох варіантів та інші елементи форми, які відповідають вашим потребам.
 3. Забезпечте простоту та зрозумілість: зробіть форму якнайпростішою та зрозумілою для користувачів. Використовуйте просту мову та логічний порядок заповнення полів, щоб зменшити кількість помилок та збільшити швидкість заповнення форми.
 4. Переконайтеся в безпеці форми: забезпечте безпеку форми, застосовуючи методи захисту, такі як капчі, системи перевірки на людину, перевірку на відсутність вірусів та інші методи, щоб захистити свій сайт від небажаних відвідувачів та зберегти дані своїх користувачів в безпеці.
 5. Тестуйте та перевіряйте форму: перед тим, як розмістити форму на своєму сайті, тестуйте її та перевірте, чи все працює правильно. Заповнюйте форму від імені користувача та перевірте, чи коректно відображається введена інформація, чи немає помилок та чи приходять повідомлення на вказані вами адреси.
 6. Зробіть форму доступною та видимою: розмістіть форму на видному місці на своєму сайті, щоб користувачі могли знайти її без проблем. Використовуйте зрозумілу та привабливу мову, щоб залучити користувачів та збільшити їх зацікавленість у заповненні форми.
 7. Забезпечте зручність для мобільних пристроїв: переконайтеся, що ваша форма працює правильно на мобільних пристроях та є зручною для використання на дисплеях різних розмірів. Використовуйте адаптивний дизайн, щоб форма автоматично адаптувалася до розміру екрана користувача.

Узагальнюючи, форми на сайті мають бути проектовані з урахуванням потреб та очікувань користувачів, виконувати свої функції з безперебійністю та забезпечувати захист від небажаних повідомлень та спаму. Крім того, вони повинні мати зручний та логічний дизайн, який дозволяє користувачам швидко та ефективно заповнювати форми. Важливо також використовувати стандарти та забезпечувати підтримку для різних браузерів та мов.

При розробці форм на сайті необхідно звернути увагу на кожен елемент форми, від поля введення даних до кнопки відправлення. Для досягнення цілей, які ви ставите перед формою, необхідно обрати правильний тип поля та відображення помилок, що виникають при заповненні форми.

Крім того, важливо забезпечити безпеку форм, застосовуючи різні методи захисту, такі як капчі, системи перевірки на людину, перевірку на відсутність вірусів та інші методи, щоб захистити свій сайт від небажаних відвідувачів та зберегти дані своїх користувачів в безпеці.

Нарешті, важливо проводити регулярні перевірки та тестування форм на сайті, щоб переконатися, що вони функціонують належним чином та забезпечують ефективну взаємодію з користувачами.

Борис Містряков

Експерт з платної реклами та SEO-аналітик, консультант. Завжди в курсі нових тенденцій.

Інші новини
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі