Показник CTR (click-through rate або коефіцієнт клікабельності) використовується для вимірювання ефективності рекламної кампанії. Це відношення кількості кліків на рекламне оголошення до кількості показів оголошення, виражене у відсотках.

Основна мета будь-якої рекламної кампанії полягає в тому, щоб привернути увагу цільової аудиторії і залучити їх до певної дії, такої як перехід на сайт, реєстрація або купівля товару. Показник CTR допомагає визначити, наскільки успішно рекламна кампанія привертає увагу інтернет-користувачів, а також дає змогу зрозуміти, як ефективно використовуються кошти на рекламу.

Крім того, показник CTR є важливим показником якості оголошення і може вказувати на потребу в його оптимізації. Високий CTR може свідчити про те, що оголошення привертає більше уваги від цільової аудиторії, а низький CTR може вказувати на те, що оголошення не відповідає очікуванням або не привертає достатньо уваги. Таким чином, показник CTR допомагає вдосконалювати рекламну стратегію і покращувати результати рекламної кампанії.

Чому CTR знижується?

CTR може знижуватися з ряду причин:

 1. Низька релевантність оголошення: Якщо оголошення не має відповідних ключових слів або не відповідає очікуванням цільової аудиторії, то вони не будуть клікати на нього.
 2. Зміна конкуренції: Якщо конкуренти розміщають більш привабливі оголошення, це може призвести до зменшення CTR для вашої рекламної кампанії.
 3. Недостатньо привабливий заголовок: Заголовок оголошення є першим, що бачить потенційний клієнт, і якщо він не привабливий або не зацікавлює, то він не буде клікати на оголошення.
 4. Низька якість лендінг-сторінки: Якщо лендінг-сторінка не забезпечує зручний досвід користувача або не відповідає очікуванням, то це може призвести до зниження CTR.
 5. Зміна алгоритму пошуку: Іноді пошукові системи можуть внести зміни в свій алгоритм, що може призвести до зміни показників CTR.
 6. Надмірна частота показів: Якщо оголошення показується занадто часто тій самій аудиторії, то це може призвести до зниження зацікавленості цільової аудиторії.
 7. Сезонність: Деякі рекламні кампанії можуть бути сезонними і залежати від змін зовнішніх умов, наприклад, погодних умов або святкових днів.

Враховуючи ці причини, рекламодавці можуть оптимізувати свої рекламні кампанії, щоб збільшити CTR і покращити результати своєї рекламної стратегії.

Як впливає CTR на ціну кліка?

Як підвищити відсоток CTR?

Існує кілька способів підвищення відсотка CTR для вашої рекламної кампанії:

 1. Приділіть увагу створенню привабливих заголовків та описів. Користувачі швидко сканують пошукові результати та оголошення, тому важливо, щоб ваш заголовок та опис були лаконічними, відповідали запиту користувача та привертали увагу.
 2. Вибирайте ключові слова, які відповідають цільовій аудиторії та використовуйте їх у рекламних оголошеннях. Ключові слова повинні бути точними та зрозумілими, тому що вони забезпечують пов’язаність між запитом користувача та вашим оголошенням.
 3. Використовуйте розширені оголошення, які містять більше інформації про ваш бізнес та пропонувані послуги. Розширені оголошення мають більше простору для інформації та можуть залучити більше уваги користувачів.
 4. Налагодьте належну таргетингову стратегію. Використовуйте належну географічну, демографічну та інтересову настройку для вашої аудиторії, щоб забезпечити відповідність між рекламним оголошенням та потенційними клієнтами.
 5. Перевірте вашу сторінку пісадки. Якщо ви використовуєте рекламу з посиланнями на ваш веб-сайт, переконайтеся, що сторінка, на яку користувачі приземлюються, має якісний контент та є зручною для використання.
 6. Аналізуйте результати своєї рекламної кампанії та проводьте A/B-тестування для визначення того, що працює краще.

Що характеризує показник CTR?

CTR (click-through rate) характеризує відсоток користувачів, які клікнули на вашу рекламу або посилання в порівнянні з загальною кількістю показів реклами або посилання. Цей показник дозволяє оцінити ефективність рекламної кампанії та з’ясувати, наскільки добре вона виконує свою основну мету – залучення трафіку на ваш веб-сайт або лендінг.

Високий показник CTR вказує на те, що ваше рекламне оголошення привертає увагу цільової аудиторії та є цікавим для користувачів. Відносно низький показник CTR може свідчити про невідповідність між оголошенням та запитом користувача, неефективну таргетингову стратегію, поганий контент на лендінгу або просто про недостатню увагу до деталей при створенні рекламної кампанії.

Цей показник є важливим інструментом аналізу ефективності рекламної кампанії та може використовуватися для покращення її результатів.

Чим CTR відрізняється від клікабельності?

CTR (click-through rate) та клікабельність – це дві різні метрики, які відображають різні аспекти ефективності рекламної кампанії.

Клікабельність (або кількість кліків) відображає загальну кількість кліків на рекламну оголошення, тобто кількість разів, коли користувачі клікнули на оголошення з метою перейти на веб-сайт або лендінг. Клікабельність не враховує загальну кількість показів реклами, тому ця метрика не дозволяє оцінити ефективність таргетингу та те, наскільки добре ваше оголошення привертає увагу цільової аудиторії.

CTR, з іншого боку, відображає відсоток користувачів, які клікнули на рекламне оголошення в порівнянні з загальною кількістю показів оголошення. Цей показник дозволяє оцінити ефективність таргетингу, рекламної стратегії та з’ясувати, наскільки добре оголошення привертає увагу цільової аудиторії та є цікавим для користувачів.

Отже, клікабельність та CTR – це дві різні метрики, які відображають різні аспекти ефективності рекламної кампанії. Клікабельність відображає загальну кількість кліків, а CTR – відсоток користувачів, які клікнули на рекламне оголошення в порівнянні з загальною кількістю показів оголошення.

Чим нижче CTR, тим вище CPC?

Ні, нижчий CTR не обов’язково означає вищий CPC (ціна за клік). Ціна за клік залежить від багатьох факторів, таких як конкуренція на ринку, розмір цільової аудиторії, тип ключових слів, що використовуються в рекламі та інші фактори.

CTR впливає на те, наскільки часто ваше оголошення буде показано, тому що вищий CTR зазвичай вказує на більшу ефективність таргетингу та привабливість оголошення для цільової аудиторії. Однак, низький CTR може свідчити про низьку релевантність вашої реклами для цільової аудиторії, що може призвести до меншого обсягу трафіку на ваш сайт або меншого обсягу продажів. Це може в свою чергу призвести до зниження рейтингу вашої рекламної кампанії в рекламній мережі, що впливає на те, як часто ваше оголошення буде показано та як високо воно буде розміщено на сторінках пошукових систем або на сайтах партнерів.

Отже, низький CTR може впливати на ефективність вашої рекламної кампанії, але він не завжди впливає на вартість кожного кліка. Вартість кожного кліка залежить від багатьох факторів, і CTR – це тільки один з них.

Як працює CTR?

CTR (click-through rate) – це показник, який вимірює відсоток користувачів, які натиснули на вашу рекламу або посилання, відносно загальної кількості користувачів, які побачили вашу рекламу.

Наприклад, якщо ваша реклама була показана 100 разів, а на неї натиснули 2 рази, ваш CTR становитиме 2%.

CTR обчислюється наступним чином: кількість кліків / кількість показів * 100%

CTR допомагає оцінити ефективність вашої рекламної кампанії, оскільки він показує, який відсоток користувачів реагує на вашу рекламу та переходить на ваш сайт або сторінку. Високий CTR вказує на те, що ваша рекламна кампанія привертає увагу цільової аудиторії та має високу конверсію, тоді як низький CTR може свідчити про низьку ефективність вашої реклами або про невірний таргетинг.

CTR використовується в рекламних системах для показу реклами тим користувачам, які ймовірно будуть цікавитися вашою пропозицією. Рекламні системи намагаються показувати рекламу з високим CTR більш часто та в більш вигідних позиціях, оскільки це дозволяє забезпечити вищу ефективність та знизити вартість кожного кліка.

Борис Містряков

Експерт з платної реклами та SEO-аналітик, консультант. Завжди в курсі нових тенденцій.

Інші новини
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі