Щоб відстежити рентабельність реклами, необхідно визначити показники, які будуть відображати її ефективність. Ось кілька основних критеріїв:

 • Прибуток (Profit) – прибуток, отриманий від рекламної кампанії, після вирахування витрат на рекламу.
 • ROI (Return on Investment) – показник, який показує, наскільки ефективно витрачені гроші на рекламу. Розраховується як відношення прибутку до витрат на рекламу.
 • CPA (Cost per Acquisition) – середня вартість залучення одного нового клієнта. Розраховується як відношення витрат на рекламу до кількості залучених клієнтів.
 • CR (Conversion Rate) – відсоток користувачів, які виконали бажану дію на вашому сайті, таку як покупка товару або заповнення форми зворотнього зв’язку. Розраховується як відношення кількості конверсій до загальної кількості відвідувань сайту.
 • CLV (Customer Lifetime Value) – загальний дохід, який один клієнт приносить вашому бізнесу протягом його життєвого циклу. Розраховується як відношення прибутку від одного клієнта до середнього часу життя клієнта.

Для відстеження рентабельності рекламної кампанії необхідно вимірювати ці показники до і після запуску кампанії, щоб зрозуміти, наскільки ефективно вона працює. За допомогою цих показників ви можете зробити висновки про те, чи необхідно продовжувати рекламну кампанію, як її покращити та які канали маркетингу є найбільш ефективними для вашого бізнесу.

Як відстежити рентабельність реклами в google ads?

Щоб відстежити рентабельність реклами в Google Ads, можна використовувати наступні показники:

 • ROAS (Return on Ad Spend) – показник, який показує, наскільки ефективно витрачені гроші на рекламу. Розраховується як відношення прибутку до витрат на рекламу.

ROAS = (виручка від реклами / витрати на рекламу) * 100%

 • CPA (Cost per Acquisition) – середня вартість залучення одного нового клієнта. Розраховується як відношення витрат на рекламу до кількості залучених клієнтів.

CPA = витрати на рекламу / кількість дій
Наприклад, якщо витрати на рекламу складають $500, а кількість покупок, зроблених через рекламу, становить 50, то CPA складає:
CPA = 500 / 50 = $10
Отже, вартість однієї покупки, зробленої через рекламу, становить $10.

 • Conversion Rate (CR) – відсоток користувачів, які виконали бажану дію на вашому сайті, таку як покупка товару або заповнення форми зворотнього зв’язку. Розраховується як відношення кількості конверсій до загальної кількості відвідувань сайту.

CR = (кількість конверсій / кількість відвідувань) * 100%
Наприклад, якщо на сайті здійснюється 1000 відвідувань, із яких 50 здійснили покупку, то CR складає:
CR = (50 / 1000) * 100% = 5%
Отже, Conversion Rate для даної сайту становить 5%.

 • Click-Through Rate (CTR) – відсоток користувачів, які натиснули на вашу рекламу, відносно загальної кількості показів реклами.

CTR = (кількість кліків / кількість показів) * 100%
Наприклад, якщо рекламний банер показали 1000 разів, і на нього клікнули 50 разів, то CTR складає:
CTR = (50 / 1000) * 100% = 5%
Отже, Click-Through Rate для даної рекламної кампанії становить 5%.

 • Quality Score – це оцінка якості рекламного оголошення, що використовується в системах контекстної реклами, наприклад, Google Ads. QS вимірюється на основі кількох факторів, включаючи релевантність ключових слів, які використовуються в оголошенні, якість лендінгу (сторінки, на яку переходять користувачі після кліку на оголошення), історію рекламної кампанії та ін.

Формула розрахунку QS не має, оскільки Google не надає точної формули. Однак, основні фактори, які впливають на QS, можуть бути оцінені окремо і підраховані, щоб визначити, як вони впливають на загальну оцінку QS.

Основні фактори, що впливають на QS, включають:

 • Релевантність ключових слів.
 • Якість лендінгу.
 • Історія рекламної кампанії.
 • CTR оголошення та інші фактори.

Отже, формула розрахунку QS включає аналіз цих факторів та їх впливу на загальну оцінку QS.

Для відстеження рентабельності рекламних кампаній в Google Ads можна використовувати інструменти, такі як Google Analytics та Google Ads Conversion Tracking, які дозволяють вимірювати взаємодію користувачів з сайтом та рекламою. Також можна використовувати A/B тестування, щоб перевірити ефективність різних варіантів рекламної кампанії. Оцінюючи ці показники, ви можете визначити, наскільки ефективно працює ваша рекламна кампанія в Google Ads та вжити заходів щодо її оптимізації та покращення її рентабельності. Наприклад, якщо ROAS нижчий, ніж очікуваний, ви можете переглянути ваші ключові слова та аудиторії, щоб знайти ті, які приводять до менш ефективних конверсій. Далі, ви можете скорегувати ставки на ключові слова або рекламні оголошення, щоб збільшити ефективність рекламної кампанії.

Також ви можете відстежувати рентабельність рекламних кампаній в Google Ads, порівнюючи показники в різні періоди часу. Наприклад, ви можете порівняти показники в період різних рекламних кампаній, або в різні дні тижня або години дня. Це допоможе вам зрозуміти, як змінюється ефективність вашої рекламної кампанії в залежності від часу та дати, і виконати необхідні налаштування, щоб збільшити її ефективність.

Загалом, відстеження рентабельності реклами в Google Ads дозволяє вам зрозуміти, наскільки ефективно витрачаються ваші рекламні кошти, та знайти способи для їх оптимізації і покращення рентабельності рекламної кампанії.

Як відстежити рентабельність реклами в таргетованій рекламі?

Для відстеження рентабельності таргетованої реклами необхідно зробити кілька кроків:

 • Встановіть цілі для вашої таргетованої реклами. Цілі повинні бути зорієнтовані на мету вашої рекламної кампанії. Наприклад, якщо ви продаєте продукт, ваша ціль може полягати в тому, щоб збільшити продажі або підвищити конверсійну ставку. Якщо ви пропонуєте послуги, ваша ціль може полягати в тому, щоб збільшити кількість запитів на послуги або залучити нових клієнтів.
 • Встановіть метрики, які будуть використовуватися для відстеження рентабельності вашої реклами. Це може включати показники, такі як витрати на рекламу, прибуток, конверсійна ставка, середня вартість замовлення (AOV) та інші.
 • Використовуйте платформу аналітики, щоб відстежувати метрики та оцінювати рентабельність реклами. Наприклад, Google Analytics може допомогти вам відстежувати джерело трафіку, конверсійну ставку, AOV та інші метрики.
 • Аналізуйте результати та виконуйте налаштування для покращення рентабельності. Наприклад, якщо ваша реклама не приводить до достатнього прибутку, ви можете спробувати змінити вашу аудиторію або меседж вашої реклами, збільшити бюджет реклами для збільшення кількості трафіку або спробувати інші стратегії.

Узагальнюючи, для відстеження рентабельності таргетованої реклами потрібно встановити цілі та метрики, використовувати платформу аналітики для відстеження даних, аналізуйте результати та виконуйте налаштування для покращення рентабельності. При цьому важливо враховувати різні аспекти, такі як ефективність таргетування, рекламного меседжу та креативу, кількість кліків та конверсій, а також вартість за клік або конверсію.

Крім того, для відстеження рентабельності таргетованої реклами можна використовувати різні інструменти, такі як CRM-системи, які дозволяють відстежувати джерело трафіку та замовлень, використовувати A/B-тестування для порівняння ефективності різних рекламних кампаній та експериментувати з різними стратегіями таргетування та рекламного меседжу.

Наприкінці, важливо пам’ятати, що рентабельність таргетованої реклами залежить від багатьох факторів, і що необхідно постійно вдосконалювати та налаштовувати свої рекламні кампанії, щоб досягати максимальної ефективності та отримувати найвищий рівень рентабельності.

Борис Містряков

Експерт з платної реклами та SEO-аналітик, консультант. Завжди в курсі нових тенденцій.

Інші новини
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі