Клік-боти

Комп’ютерні програми, які автоматично клікають на рекламні оголошення, щоб збільшити показники клікабельності. Це може призвести до зростання витрат на рекламу без реального збільшення продажів.

Клік-боти – це комп’ютерні програми або боти, які автоматично натискають на рекламні оголошення в Інтернеті з метою збільшення кількості переглядів або кліків. Вони можуть бути створені зловмисниками, які хочуть заробити на підроблених кліках, або використовуватися конкурентами, які хочуть навіть зменшити ефективність рекламної кампанії. Клік-боти можуть бути програмними роботами, які автоматично натискують на рекламні посилання, або вони можуть бути виконані людьми, які отримують оплату за кожен клік. Захиститися від клік-ботів допомагає використання захисту від шахрайства, наприклад, встановлення CAPTCHA, моніторинг поведінки клієнтів, а також аналіз даних для виявлення підроблених кліків.

Існує кілька способів захисту від клік-ботів у рекламі Google:

  • Використовуйте фільтри ботів: це може допомогти відрізнити реальний трафік від штучно створеного. Цей фільтр забезпечує зменшення кількості невалідних кліків, зниження кількості витрат на рекламу і підвищення ефективності кампанії.
  • Перевіряйте реферери: Реферер (HTTP Referer) – це параметр, який додається до запиту веб-сторінки, що показує, звідки відбувся запит. Перевіряйте реферери, щоб забезпечити, що ваші оголошення не натискаються з місць, де вони не мають бути.
  •  Моніторинг кліків: стежте за статистикою своєї рекламної кампанії, щоб виявляти аномальну активність. Якщо ви побачили, що певний IP-адреса створює надмірну кількість кліків, заблокуйте його.
  •  Використовуйте SSL-сертифікати: SSL-сертифікати дозволяють захистити ваш сайт від ботів. Це можна зробити, перевіривши наявність SSL-сертифіката в адресній стрічці браузера.
  •  Зниження бюджету: зниження бюджету на рекламну кампанію може допомогти зменшити кількість кліків, які створюють боти. Проте цей метод може також зменшити кількість реальних кліків, тому він повинен бути використаний з обережністю.

Ці заходи допоможуть вам захиститись від клік-ботів та зберегти ваш рекламний бюджет.

Використовуйте автоматизовані сервіси для виявлення склікування

Розбиратися з темою шахрайства з кліками доведеться цілій команді, особливо тим, хто налаштовує контекстну рекламу. Якщо всі ці кроки здаються вам складними або неефективними, ви завжди можете звернутися до платних сервісів з виявлення підозрілих кліків.

Серед них:

  • AdClickProtect;
  • Clickfraud;
  • ClickCease;
  • ClickGUARD;
  • Clixtell Click Fraud Protection.

Подібні сервіси не просто виявляють склікування, вони також видаляють недійсний трафік з вашої воронки продажів. Що гарантує вам у майбутньому точне налаштування, а отже кожне ключове слово, кожна кампанія та ставка принесе вам теплий трафік та хороші показники конверсій.

Фішингові атаки

Шахраї можуть створювати рекламні оголошення, які сприяють переходу на фішинговий сайт з метою зламу акаунтів, злочинного збору персональних даних або крадіжки грошей.

Фішингові атаки в Google Ads можуть мати різні форми. Одна з них – це створення фіктивних оголошень, які намагаються використовувати відому брендову назву або торгову марку з метою залучення уваги користувачів. Наприклад, зловмисники можуть створити оголошення, що пропонує продукти або послуги з цієї категорії за дуже низькою ціною, що робить їх надзвичайно привабливими для потенційних жертв.

Інша форма фішингу в Google Ads полягає в тому, що зловмисники можуть створювати оголошення, які виглядають як офіційні повідомлення від Google, з метою залучення уваги користувачів. У цих оголошеннях зловмисники можуть запропонувати користувачам оновити свої облікові записи або надати свої особисті дані, що може призвести до крадіжки особистої інформації.

Щоб захиститись від фішингових атак в Google Ads, користувачі повинні бути уважними та обережними. Варто перевіряти, чи є оголошення відомим брендом або компанією, перевіряти доменні імена та уникати надання своїх особистих даних, якщо ви не впевнені в безпеці сайту чи сервісу. Крім того, важливо мати оновлені антивірусні програми та не відкривати підозрілі листи або повідомлення.    Піратство реклами: коли шахраї створюють фальшиві рекламні кампанії з метою вкрасти гроші у рекламодавців.

Спам-боти

Спам-боти в Google Ads – це програми, які автоматично генерують некоректні кліки на рекламні оголошення з метою збільшення витрат рекламодавців або зниження їх ефективності. Це може призвести до зниження конверсій та погіршення метрик рекламної кампанії.

Спам-боти використовуються зловмисниками, які можуть бути конкурентами рекламодавців або просто шкідливими елементами, що шкодять інтернет-екосистемі.

Для захисту від спам-ботів в Google Ads рекомендується використовувати захисні фільтри та аналізувати дані зі статистики кліків для виявлення некоректних кліків та витрачених коштів. Також слід звернути увагу на качество трафіку і виключати з рекламних кампаній сайти з підозрілою активністю користувачів.

Рекламні шахраї

Можуть створювати рекламні оголошення з метою обману користувачів, наприклад, пропонувати неіснуючі товари або послуги за низькою ціною.

Рекламні шахраї в Google ads використовують різні методики, щоб обманути користувачів та отримати вигоду для себе. Один з таких методів – це створення обманливих оголошень, які викликають у людей бажання купити товар або послугу, але насправді їх не існує або недоступні. Інший метод – це використання ботів, які автоматично клікають на оголошення, що призводить до штучного збільшення кількості переглядів та кліків на оголошення. Це може виглядати як успішна рекламна кампанія, але насправді користувачі не зацікавлені в товарі або послузі.

Для захисту від рекламних шахраїв в Google ads можна використовувати різні методики. Одна з них – це встановлення фільтрів на оголошення, які дозволять блокувати підозрілі оголошення та відхиляти клік-ботів. Також можна використовувати системи моніторингу рекламних кампаній, які відслідковують підозрілу активність та повідомляють про можливі шахрайські дії. Крім того, важливо бути уважними під час розміщення оголошень та перевіряти достовірність інформації про компанію, яка розміщує оголошення.

Усі ці види шахрайства можуть стати проблемою для рекламодавців та користувачів, тому важливо бути уважними та застосовувати заходи захисту, щоб уникнути фінансових втрат і порушення довіри.

Кому загрожує рекламне шахрайство?

Рекламне шахрайство може загрожувати будь-якій компанії, яка використовує рекламу в Інтернеті для залучення клієнтів. Шахраї можуть націлювати свої атаки на будь-який бізнес незалежно від його розміру або галузі. Однак, зазвичай, шахраї спрямовують свої атаки на компанії з великим бюджетом реклами або на тих, хто не має достатнього досвіду або знань для захисту від рекламних шахраїв. Також, деякі галузі, такі як онлайн-торгівля, фінансові послуги та інші, можуть бути більш підвержені рекламному шахрайству через високу конкуренцію і більш високі ставки за кліки.

Тактика шахрайства з рекламою

Шахрайство з рекламою стає дедалі більшою проблемою в індустрії цифрової реклами. За оцінками, у 2022 році рекламодавці обійдуться у 81 мільярд доларів. Шахрайство з рекламою відбувається, коли зловмисники використовують різні тактики для маніпулювання рекламними кампаніями заради власної вигоди. Таким чином, компанії повинні інвестувати в інструменти для виявлення та запобігання рекламному шахрайству.

Інструменти виявлення рекламного шахрайства

Інструменти виявлення рекламного шахрайства можуть бути різними в залежності від того, яку конкретно проблему необхідно вирішити. Одним із основних інструментів є моніторинг трафіку та аналіз даних, що допомагає виявляти надзвичайно великий чи швидкий приріст трафіку, що може бути показником шахрайства.

Іншим інструментом може бути використання ідентифікаційних міток, які можуть допомогти відслідковувати джерело трафіку та забезпечити більшу прозорість в рекламних кампаніях.

Також можуть бути використані спеціальні антифрод-системи, які допомагають автоматично виявляти та блокувати підозрілі транзакції та запобігати шахрайству в рекламних кампаніях.

Важливо також вести моніторинг соціальних мереж та веб-сайтів, де можуть розміщуватись оголошення та реклама. Регулярний аудит рекламних кампаній та перевірка партнерів також можуть допомогти у попередженні рекламного шахрайства.

Окрім виявлення потенційного шахрайства, ці інструменти можуть надати уявлення про те, яку тактику використовують зловмисники. Наприклад, деякі інструменти зможуть ідентифікувати загальні методи, такі як підробка домену або піксельне наповнення, які є методами, які використовуються для обходу заходів безпеки рекламодавця.

Іншою корисною функцією багатьох інструментів виявлення шахрайства з рекламою є можливість відстежувати різні мережі, які використовують зловмисники.

Загалом, інвестування в ефективний інструмент виявлення рекламного шахрайства є важливим для будь-якого бізнесу, який прагне захистити цілісність свого бренду та максимізувати рентабельність інвестицій у свої цифрові рекламні кампанії.

Також ви можете скористатись вже готовими добірками місць розміщення для виключення, наприклад, деякі компанії, як-то PPC Protect, яка містить у своїй базі понад 60 000 низькоякісних розміщень.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1VaArVafduiM4jdziWGC0jqoKWCankdw1–LMb5KqWGE/edit#gid=2057225222

Борис Містряков

Експерт з платної реклами та SEO-аналітик, консультант. Завжди в курсі нових тенденцій.

Інші новини
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі