Що таке кампанії з максимальною ефективністю?

Кампанії Google Performance Max, також відомі як PMax, були розгорнуті в усіх облікових записах Google Ads у 2021 році, що зробило їх новим доповненням реклами. Цей багатоканальний, повністю автоматизований тип кампанії Google Ads дає змогу показувати оголошення в усіх рекламних мережах Google в одній кампанії, включаючи пошукову, медійну, YouTube, Discover, Карти та Gmail.

Принцип роботи цих кампаній полягає в тому, що ви спочатку визначаєте свою мету. Потім, подібно до створення адаптивного медійного оголошення, ви надаєте свої ресурси, як-от зображення, відео, логотипи, заголовки, описи тощо. Ви можете переглянути попередній перегляд оголошень, щоб отримати уявлення про те, як виглядатимуть ваші оголошення. Коли ви активуєте кампанію, Google створюватиме оголошення у відповідних каналах, коли це буде відповідати вимогам, використовуючи машинне навчання, щоб показувати правильну рекламу в потрібний час із правильною ставкою для оптимізації для вашої мети.

Плюси та мінуси кампаній з максимальною ефективністю

Як і будь-який тип кампанії, максимальна ефективність має свої переваги та недоліки.

Плюси PMax

 • Повна автоматизація означає, що Google виконує роботу за вас, але ви можете керувати цією автоматизацією та продуктивністю за допомогою ресурсів і сигналів аудиторії, які ви надаєте.
 • Ви можете охопити нову аудиторію в усіх каналах Google.
 • Кампанії ідеально підходять для компаній електронної комерції та створення потенційних клієнтів.

Мінуси PMax

 • Вам потрібно налаштувати відстеження конверсій за повною послідовністю переходів, тому що це обов’язкова умова, яка залежить від типу кампанії, а також для оцінки та оптимізації ефективності.
 • Ви не маєте контролю над багатьма елементами кампанії, якими ви зазвичай можете керувати в стандартних кампаніях Google Ads, зокрема місце показу оголошень, , ключовими словами та пошуковими запитами.
 • Кампанії PMax не дають статистичних даних про порівняння ремаркетингових і нових клієнтів або брендових і небрендових клієнтів у межах кампанії.
 • Кампанії з максимальною ефективністю потребують великої кількості оголошень і ресурсів, щоб отримати високу ефективність, тому вам потрібно буде завантажити їх багато, щоб отримати максимальну віддачу від кампанії цього типу.

10 способів оптимізувати кампанії з максимальною ефективністю

Незважаючи на те, все автоматизовано, існує кілька способів оптимізувати ваші кампанії з максимальною ефективністю для досягнення максимального успіху.

1. Дозвольте достатньо попрацювати рекламі

Будучи повністю автоматизованими, кампанії PMax потребують достатньої кількості даних і машинного навчання, щоб бути ефективними. Будьте готові закладати щонайменше 300-500 гривень на день протягом принаймні місяця. Насправді Google рекомендує принаймні 6 тижнів , щоб дозволити алгоритму машинного навчання наростити швидкість і отримати достатньо даних для порівняння продуктивності.

2. Додайте якомога більше об’єктів в оголошення

Чим більше об’єктів ви додасте, тим краще, оскільки це збільшить шанси того, що оголошення буде придатним для показу на всіх типах рекламних ресурсів. Зверніть увагу: якщо ви використовуєте канал Merchant Center , вам не потрібно завантажувати зображення продуктів. Замість цього використовуйте рекламні елементи стилю життя або бренду, які доповнюватимуть зображення стрічки продуктів.

Якщо ви хочете запускати лише кампанії Google Shopping, взагалі не додавайте жодних ресурсів і просто використовуйте свій канал. Таким чином ваша кампанія показуватиме торгові оголошення разом із медійною та YouTube-оголошеннями, але обидві останні будуть у форматі Shopping.

3. Знайте запобіжні заходи та обхідні шляхи

Ми опублікували повний допис про те , що потрібно, що не можна робити, а також обхідні шляхи Performance Max , але деякі з них варто повторити:

 • Призначення ставок. Для стратегії призначення ставок ви можете використовувати стратегію “Максимальна кількість конверсій” або “Максимальна цінність конверсії”, що має сенс, оскільки кампанії з максимальною ефективністю орієнтовані на конверсії.
 • Налаштування місцеположення: як і в будь-якій іншій кампанії, налаштування місцеположення PMax за умовчанням мають значення «Присутність або інтерес». Якщо ви хочете охопити лише людей у ​​цьому місці, переключіться на лише присутність.
 • Сигнали аудиторії: у кампаніях PMax ви не вибираєте точну цільову аудиторію. Натомість ви надаєте «Сигнали аудиторії», які Google використовує як відправну точку. Це схоже на оптимізоване націлювання.
 • Розширення URL-адреси: PMax також вмикає розширення URL-адреси за умовчанням. Подібно до динамічних оголошень, ця функція дозволяє Google Ads спрямовувати користувачів на цільові сторінки, відмінні від кінцевої URL-адреси. Якщо це суперечить вашим бажанням, вимкніть цю функцію. Або залиште його, але використовуйте виключення URL-адрес.

4. Використовуйте функцію залучення клієнтів

Ця функція, унікальна для кампаній з максимальною ефективністю, дає змогу вибрати, чи хочете ви обслуговувати кампанію новим і існуючим клієнтам чи лише новим користувачам.

5. Оптимізуйте групи об’єктів в оголошенні

Група об’єктів – це набір оголошень, які використовуватимуться для створення оголошення залежно від каналу, на якому воно розміщується. Найкраще організовувати групи об’єктів за спільною темою, подібно до організації груп оголошень.

Після створення кампанії ви можете повернутися та додати додаткові групи. Структуруйте їх так, щоб це було зрозуміло для вашого бізнесу, тобто розділяйте їх за продуктами чи послугами, які ви пропонуєте.

6. Використовуйте виключення кампанії

Наступна стратегія оптимізації PMax полягає у використанні виключень кампанії, щоб запобігти марній витраті бюджету та підвищити ефективність вашої кампанії. Це включає:

Виключення продуктів.

Також має сенс виключити варіації продуктів, які релевантні для того самого пошукового запиту, продукти, які не є прибутковими або мають низьку маржу, а також продукти з низьким коефіцієнтом конверсії. Щоб досягти цього, ви можете використовувати групи лістингу та виключати ці продукти за брендом, ідентифікатором продукту, категорією, спеціальними мітками тощо.

Окрім підвищення ефективності вашої кампанії, ці виключення кампанії також мінімізують кількість продуктів, які Google потрібно буде пройти через фазу навчання, по суті прискорюючи її.

Існуючі клієнти. Як згадувалося раніше в цій статті, ви можете виключити наявних клієнтів, щоб ваша кампанія з максимальною ефективністю була зосереджена виключно на залученні нових клієнтів. Під час налаштування кампанії встановіть прапорець «Ставка лише для нових клієнтів».

7. Виберіть правильну стратегію призначення ставок

Під час запуску нової кампанії з максимальною ефективністю у вас є два варіанти встановлення ставок:

Збільште кількість конверсій, щоб отримати найбільшу кількість конверсій у межах вашого бюджету.

Збільште цінність конверсії, щоб отримати найвищу цінність конверсій. За допомогою цієї стратегії призначення ставок ви можете отримати менше конверсій, але ідея полягає в тому, що вони коштують більше.

Коли ваша кампанія отримає достатню кількість даних про конверсії, ви можете поекспериментувати зі стратегією призначення ставок “Максимальна кількість конверсій із цільовою CPA” або “Максимальна цінність конверсії з цільовою рентабельністю інвестицій у рекламу” , щоб вивести свою кампанію на новий рівень.

У вас є можливість використовувати цільову CPA або цільову рентабельність інвестицій у рекламу з самого початку, але найкраще спочатку зібрати всі важливі дані про конверсії під час запуску нової кампанії.

8. Використовуйте розширення оголошень

Розширення Google Ads (тепер вони називаються активами) дозволяють збільшити обсяг реклами та підвищити її релевантність і привабливість за допомогою додаткової інформації.

Усього існує 14 розширень оголошень: огляди, місцеположення, дзвінки, ціни, рекламні акції та багато іншого, але вам завжди слід використовувати такі:

Посилання на сайти: вони виділяють і спрямовують користувачів на інші відповідні сторінки. Наприклад, ви можете використати сторінку про нас , виділити відповідні категорії продуктів, сторінку з цінами тощо. Є багато варіантів, і вони мають великий візуальний вплив на ваше оголошення. За даними Google, використовуючи лише рекомендовані мінімум чотири посилання на сайт, рекламодавці можуть побачити в середньому 20% збільшення рейтингу кліків за допомогою цієї однієї форми розширення оголошення.

Виноски: невеликі фрагменти інформації, кожен із яких має довжину 25 символів, які можуть підкреслювати особливості продажу або ключові USP. Спробуйте додати щонайменше 8 виносок

Структуровані фрагменти: вони використовуються для виділення конкретних продуктів, послуг або функцій у форматі списку. Наприклад, роздрібний продавець сумок може включити структурований опис продукту, щоб висвітлити клатчі, ручні сумки, сумки, рюкзаки, сумки для пошти та гаманці для карток.

9. Переконайтеся, що ваш фід даних працює

Це актуально для рекламодавців , які надсилають товари через фід даних за допомогою Merchant Center. Переконайтеся, що ви включили у свій фід якомога більше інформації та щоб вона була актуальною.

Нижче наведено важливі ідентифікатори продуктів, які потребують вашої уваги. Перші три допомагають Google зрозуміти, що ви продаєте, а останні три однаково важливі з точки зору оптимізації:

 • Бренд
 • Номер виробника (MPN або SKU)
 • Код UPC (він же GTIN)
 • Описи
 • Таксономія/категоризація Google
 • Тип продукту

Ваш фід даних буде основою вашої кампанії PMax і матиме найбільший вплив на результати, ніж будь-що інше.

Розгляньте можливість використання рішення для керування фідом даних, щоб отримати максимальну віддачу від реклами електронної комерції та для кампаній Performance Max. Інструменти керування фідами спрощують і автоматизують дрібну роботу з фідами, що зрештою може підвищити видимість в Інтернеті та підвищити коефіцієнт конверсії та ROAS.

10. Оптимізуйте сигнали своєї аудиторії

Якщо ви не бачите бажаних результатів після запуску кампаній з максимальною ефективністю протягом достатнього часу, одна з областей, яку слід переглянути, – це сигнали аудиторії.

Уточніть сигнали аудиторії, використовуючи фактичні бізнес-дані та визначте пріоритет над інтересами Google, які включають ринкову аудиторію та аудиторію за інтересами.

Списки клієнтів мають бути вашим вибором номер один, якщо у вас є достатньо даних про клієнтів і дозвіл використовувати дані в рекламних цілях. Списки клієнтів є потужними, оскільки вони використовують ваші реальні дані клієнтів, щоб допомогти знайти нових клієнтів

Аудиторії за намірами клієнтів виводять інтереси Google на новий рівень за допомогою відповідних ключових слів

Аудиторії відвідувачів веб-сайту також є хорошим варіантом, особливо якщо ви не можете використовувати списки клієнтів. Спробуйте створити сигнал аудиторії на основі відвідувачів веб-сайту або тих, хто звернувся до веб-сайту

Аудиторії Google на основі інтересів все ще є чудовим варіантом, але вам слід спробувати вищезазначене, якщо ви хочете підвищити свої сигнали аудиторії.

Почніть оптимізувати свої кампанії з максимальною ефективністю зараз

Кампанії з максимальною ефективністю відкривають нові можливості для рекламодавців і компаній, які, можливо, були втрачені раніше, від просування між каналами та розміщення ваших оголошень на нових каналах до пошуку нових клієнтів і використання переваг технологій автоматизації та машинного навчання Google.

Якщо ви займаєтесь електронною комерцією та ведете генерацію, я настійно рекомендую поекспериментувати з кампаніями з максимальною ефективністю та скористатися оптимізацією, наведеною в цій публікації!

Борис Містряков

Експерт з платної реклами та SEO-аналітик, консультант. Завжди в курсі нових тенденцій.

Інші новини
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі