Що таке ціна за конверсію?

Ціна за конверсію – це показник PPC , який повідомляє вам, скільки вам коштує генерувати одного клієнта/дію клієнта з ваших оголошень. Конверсія – це будь-яка дія, яку ви хочете, щоб користувачі виконали, наприклад, записатися на прийом, завантажити посібник, надіслати контактну форму, зробити покупку чи щось інше, тому логічно, що ціна за потенційного клієнта також називається ціна за дію або ціна за конверсію.

Формула ціни за потенційного клієнта — це вартість/конверсії. Якщо ви витратите 500 гривень на кампанію та отримаєте 50 конверсій, ваш CPL становитиме 10 гривень.

Враховуючи цю формулу, зниження CPA означає визначення того, де можна збільшити конверсії та/або зменшити витрати.

По-перше, будь-який обліковий запис Google Ads, імовірно, має кілька кампаній і кілька ключових слів, кожне з яких залежить від того, яку цінність конверсія приносить вашому бізнесу. Крім того, існують інші фактори, як-от зрілість ваших кампаній і зусилля з оптимізації коефіцієнта конверсії, ваш загальний бюджет і наявні у вас ресурси.

Як наслідок, зниження вашого CPL, швидше за все, буде поєднанням дій, вжитих для поєднання кампаній у вашому обліковому записі.

Як знизити ціну за потенційного клієнта в Google Ads

Як я щойно згадав, не існує формули зниження вартості за потенційного клієнта, яка б працювала для кожного облікового запису. Так, це питання збільшення конверсій та/або зменшення витрат, але є кілька способів досягти кожного з них. Зараз ми їх розглянемо.

1. Перевірте свої кампанії з «обмеженим бюджетом».

Один зі способів зниження витрат – це зниження ставок, і це зводиться до кампаній з обмеженим бюджетом. «Обмежений бюджет» — це статус кампанії в Google Ads, який означає, що ваші ставки достатньо високі, щоб ви могли брати участь у певній кількості аукціонів, але у вас недостатньо бюджету для участі в такій кількості аукціонів.

Для кампаній із таким статусом ви можете:

Збільшити бюджет. Якщо ця кампанія має високу вартість і ви можете собі це дозволити, ви можете збільшити свій бюджет. Це може призвести до збільшення конверсій, але пам’ятайте: якщо ваші витрати збільшаться більше, ніж кількість конверсій, ваш CPL не зміниться.

Знизьте ставки. Це дозволить вам взяти участь у дешевших аукціонах, які отримають дешевші кліки на нижчих позиціях оголошень. Просто стежте за обсягом конверсій. Якщо ваші нижчі ставки зменшують вашу CPA на 30%, але також знижують вашу середню позицію та зменшують кількість конверсій на 50%, це того не варто.

Використовуйте стовпець «Частка втрачених показів у пошуковій мережі (бюджет)» (він же частка втрачених показів через бюджет) і стовпець «Очікувана ставка для першої сторінки», щоб дізнатися, наскільки обмежений бюджет кампанії та наскільки високою вам потрібно зберегти ставку.

Якщо одна з ваших кампаній з вищим CPL не обмежена бюджетом, але є кампанією з високою вартістю, ви можете знизити ставки/бюджети в кампаніях з нижчою вартістю, щоб знизити загальний CPL у своєму обліковому записі.

2. Підвищте свій показник якості

Нижча ставка може знизити ціну за клік, що, у свою чергу, знизить загальну CPL. Але як виграти аукціон Google Ads із нижчою ставкою? З високим показником якості. Аукціон Google Ads працює так, Google винагороджує якісні оголошення нижчою ціною за клік.

 • вищий показник якості призводить до нижчої ціни за клік в оголошеннях Google

Щоб покращити свій показник якості, потрібно розуміти три його складові:

Очікуваний рейтинг кліків: використання розширень оголошень, засобів налаштування реклами та покращення тексту оголошення, що підвищить ваш очікуваний рейтинг кліків .

Взаємодія з цільовою сторінкою: головна ідея полягає в тому, щоб переконатися, що вони надійні та корисні для людей, які натискають ваше оголошення. Дотримуйтеся наших порад, як знизити CPC за допомогою оптимізації цільової сторінки .

Релевантність оголошення: означає, що між вашими ключовими словами та пов’язаними з ними оголошеннями та цільовими сторінками існує чітка відповідність.

3. Уточніть структуру свого облікового запису

Структура вашого облікового запису стосується способу організації ключових слів і оголошень у групи оголошень, а потім ці групи оголошень у кампанії. Належна структура облікового запису важлива для зниження CPA кількома способами:

 • Групи оголошень з однією темою забезпечать тісне узгодження ключових слів, оголошень і цільових сторінок, покращуючи релевантність і, отже, показник якості.
 • Стратегії автоматичного встановлення ставок налаштовуються на рівні кампанії, тож за правильної організації ви гарантуєте, що ви надаєте Google адекватні та узгоджені дані, необхідні для оптимізації ваших ставок і контролю над вашими витратами.
 • Оскільки бюджети встановлюються на рівні кампанії, ви можете легше розподіляти бюджети, якщо кампанії організовано відповідним чином (наприклад, дотримуючись поради №1).
 • Коли ваші ключові слова зібрані в тематичні групи оголошень, ви можете легше виявити шаблони CPL і розподілити свій бюджет відповідно до ефективності ключових слів у цих групах оголошень.

4. Підвищте ставки…

Якщо ви встановлюєте ставки вручну або з покращеним CPC, ви можете коригувати ставки на основі:

 • Пристрій: ПК, мобільний, планшет тощо.
 • Демографічні дані: вік, стать, місцезнаходження тощо.
 • Аудиторія: детальні демографічні показники, зацікавлені покупці, інтереси, спеціальні сегменти тощо.
 • Мережі: пошукова, медійна або партнерська мережа.
 • Час доби: залежно від розкладу показу оголошень .
 • Якщо певний час доби, мережа, місцезнаходження чи пристрій відстають у коефіцієнтах конверсії, виключіть ці сегменти або відповідно відкоригуйте свої ставки.

5. Налаштуйте ваші цілі

Якщо ви використовуєте стратегію автоматичного призначення ставок, ваші можливості коригувати ставки набагато обмеженіші, але ви можете коригувати свої цілі. Наприклад, якщо ви використовуєте стратегію призначення ставок “Максимум конверсій”, ви можете встановити цільову CPA (tCPA).

Якщо ви знаєте, скільки має коштувати конверсія, щоб бути прибутковою, встановлення цільової CPA – чудовий спосіб контролювати витрати.

Просто переконайтеся, що ви поставили реалістичну ціль. Якщо ви встановите занадто низьку ціль, Google може мати труднощі з пошуком аукціонів, які відповідають цим умовам — це може призвести до меншої кількості показів, що призведе до меншої кількості кліків і, зрештою, меншої кількості конверсій, що підвищить вашу CPL.

6. Очистіть свої ключові слова

Як згадувалося в пораді №3, оптимальна структура облікового запису дає змогу легше виявляти шаблони в ефективності ключових слів. Ось деякі закономірності, на які слід звернути увагу, і дії, які ви можете вжити, щоб знизити свій CPL.

Підтримуйте високоефективні ключові слова: знайдіть ключові слова з низькою ціною за клік і високим коефіцієнтом конверсії та виділіть на ці кампанії більше бюджету.

Ведіть список мінус-слів. Скористайтеся звітом про пошукові терміни та знайдіть ключові слова, які мають:

 • Багато кліків, але мало/немає конверсій.
 • Принаймні 3 конверсії, але CPA значно перевищує вашу цільову (в 3-4 рази вище).
 • Пристойна кількість показів, але низький рейтинг кліків

Призупинити ключові слова. Ви також можете призупинити ключові слова, CPA яких у 2 рази вищі за середні показники вашого облікового запису. Ви можете видалити їх, але також можете призупинити їх, щоб зберегти історичні дані.

Переконайтеся, що обсяг ключових слів достатній. Підвищення показника якості ваших ключових слів — це добре, але це не вплине на ваші показники CPL, якщо ваші ключові слова з високим рівнем якості мають наднизький обсяг.

7. Оптимізуйте цільові сторінки

Якщо ви націлюєтеся на потрібну аудиторію за допомогою надзвичайно релевантних оголошень і цільових сторінок, але не бачите конверсій, вам, можливо, потрібно оптимізувати цільову сторінку.

8. Наведіть порядок у відстеженні переходів

Останньою стратегією зниження ціни за потенційного клієнта в Google Ads є переконатися, що ваше відстеження конверсій працює належним чином. Це означає:

Налаштуйте відстеження офлайн-конверсій. Синхронізація вашої CRM із Google Ads може допомогти вам отримати повніше уявлення про те, які ключові слова та критерії націлювання сприяють найбільш рентабельним переходам. Ви також можете сегментувати та націлювати ще більш детально. Перегляньте довідкову сторінку Google щодо відстеження офлайн-конверсій, щоб дізнатися, які у вас є варіанти.

Установіть значення конверсії незалежно від цього. Переконайтеся, що ви встановлюєте цінність конверсії, незалежно від того, чи використовуєте ви стратегію призначення ставок на основі вартості. Це дозволить Google збирати дані, якщо ви вирішите піти цим шляхом. Крім того, ви отримаєте краще уявлення про загальну ефективність свого облікового запису. Ось як встановити значення конверсії, навіть якщо ви не займаєтеся електронною комерцією.

Борис Містряков

Експерт з платної реклами та SEO-аналітик, консультант. Завжди в курсі нових тенденцій.

Інші новини
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі