Більшість основних онлайн-рекламних платформ використовують певну модель оплати за перегляд (відому як CPM – ціна за тисячу показів ). Але чи точно ви знаєте, за що платите, коли платите за показ реклами?

Звичайно, існують різні визначення показів залежно від платформи, яку ви використовуєте. Існує багато рекламних платформ для цифрового маркетингу, але найбільшими є Google і Facebook.

Отже, чи покази реклами у Facebook такі самі, як покази реклами в Google?

Чи реєструється перегляд оголошення, якщо зображення банера чи відео завантажується, але користувач виходить зі сторінки? А що робити, якщо медіа-реклама знаходиться під розворотом, і користувач ніколи його не бачить? Чи означає це, що ви заплатили за покази своїх кампаній, навіть якщо їх не бачили? А що буде, якщо бот відвідає сайт?

Що таке показ реклами?

Показ реклами – це будь-який час, коли відео, банер чи інша реклама CPM відображається на екрані. Теоретично це відображається у видимій частині екрана або у спливаючому вікні, яке було переглянуто.

Google визначає покази реклами таким чином:

«Показ зараховується кожного разу, коли ваше оголошення відображається на сторінці результатів пошуку або на іншому сайті в мережі Google».

Facebook визначає покази реклами як:

«Показ зараховується як кількість разів, коли екземпляр оголошення з’явився на екрані вперше».

Хоча Google і Facebook дуже відрізняються за тригерами показів, вони здебільшого однакові.

Реклама завантажується або розміщується на сторінці, і платить рекламодавець. Теоретично це має бути видимим для користувача, щоб зарахувати, але це не завжди так.

Для відеореклами у Facebook вони заявляють, що відео не обов’язково відтворювати, щоб зарахувати його як показ.

Відеореклама Google на YouTube використовує підхід під назвою TrueView, який гарантує перегляд принаймні частини вашого відео перед реєстрацією показу. Наприклад, за допомогою YouTube рекламодавці можуть забезпечити перегляд усього відео перед його пропуском або принаймні перші п’ять секунд.

Але, звичайно, Google Ads може завантажуватися на кількох платформах, таких як Карти, Покупки, YouTube або Медійна мережа. Деякі з цих платформ реєструватимуть покази, наприклад Google Maps, навіть якщо оголошення не натиснено чи не розгорнено. Це пов’язано з тим, що деяка інформація доступна для перегляду з першого погляду, і не потрібно з нею взаємодіяти, щоб шукачі могли знайти цінність.

Одна зі складних речей під час вимірювання або підрахунку показів полягає в тому, що ви не можете бути впевнені, що рекламу взагалі переглянули. Легко проігнорувати банер або автовідтворення відео, але рекламодавець все одно платить за показ.

Однак клік — річ набагато реальніша та відчутніша. Комусь (або чомусь ) потрібно активно натиснути на посилання, щоб зареєструвати показ.

Оголошення на основі кліків називаються CPC, ціною за клік.

Оголошення на основі показів зазвичай називають CPM або ціною за тисячу показів.

(Звичайно, існують інші формати кліків, наприклад CPA, але для простоти ми зосередимося на цих двох).

Отже, теоретично, якщо ви платите за клік, ви платите лише за тих, хто натискає вашу рекламу. А з рекламою, що показується, ви платите за кожен раз, коли ваша реклама завантажується у видимій частині сторінки чи програми.

Однак це не зовсім так просто.

Модель CPC

Ви можете припустити, що оплата оголошень із ціною за клік означає, що ваша кампанія отримає більше переглядів, ніж кліків. Зрештою, не кожен, хто побачить ваше оголошення, натисне на нього.

Отже, якщо ваш бюджет становить 100 доларів США, а ви платите 0,20 доларів США за клік, ви можете отримати 500 кліків, але також можете отримати дві-три тисячі переглядів оголошень.

Цікаво, але це не так працює

Facebook пропонує модель CPC проти CPM. Але фактично CPC адаптується залежно від того, скільки разів ваша реклама відображається, перш ніж вона отримає клік. Отже, якщо вашій об’яві потрібно більше показів за один клік, ваша CPC зросте.

В Google також модель CPC не така проста, як ви могли б спочатку подумати. Кінцеве значення вашої CPC також залежить від таких факторів, як покази реклами, показник якості вашої реклами, конкуренція за кліки тощо.

І іноді вашому оголошенню просто потрібно більше показів, щоб отримати цей клік або конверсію.

Справжні враження проти фальшивих

Покази реклами на Facebook – скільки справжніх?

Проблема шахрайства з показами або підроблених показів добре відома, оскільки всі основні рекламні платформи пригнічують недійсний трафік. Ну як у них справи?

У Google і Facebook є процеси, які запобігають очевидному шахрайству або роботам від перегляду або натискання ваших оголошень . Вони також автоматизують відшкодування, якщо бот реєструє показ.

Проте проблема полягає в тому, що недійсний трафік стає розумнішим, і рекламні платформи пропускають значні фрагменти.

Шахрайство щодо показів може відбуватися з кількох джерел, зокрема:

  • Автоматизовані зовнішні боти
  • Фейкові соціальні акаунти
  • Сфальсифіковані розміщення оголошень
  • Зловмисне програмне забезпечення програми

За нашими власними даними ми бачимо, що маркетологи Google Ads мають у середньому 14% недійсного трафіку. Оголошення у Facebook є кращими, оскільки в середньому близько 4% недійсного трафіку збирається поза фільтрами Facebook.

Ці погані аудиторії, швидше за все, є спам-акаунтами або профілями, на які маркетологи не хотіли б орієнтуватися.

Оскільки в Instagram і Facebook виявлено високий відсоток фальшивих профілів, запобігання показам від поганої аудиторії є важливим фактором у керуванні рекламою у Facebook.

Інші способи створення фальшивих показів

Ще один спосіб, за допомогою якого видавці можуть створювати фальшиві покази реклами, — використовувати певну підступну тактику. Багато з них реєструються для перегляду або клацання, оскільки вони завантажуються у видимій області. Але людське око або не може, або просто не бачить цього.

Типові методи шахрайського показу включають:

  • Накопичування оголошень – кілька оголошень, розташованих одна над одним, для отримання кількох виплат за покази
  • Наповнення пікселями . Оголошення відображаються в розмірах, недоступних для перегляду, але все одно платиться за покази
  • Перехоплення кліків – клацання користувача перехватують, навіть якщо він не взаємодіяв
  • Фонові перегляди – коли програма або програмне забезпечення реєструє перегляди реклами, навіть якщо користувач не використовує програму – наприклад, за допомогою DrainerBot

Це методи, які зазвичай використовують видавці, зосереджені на шахрайстві з рекламою. Хоча останніми роками більшість цих практик було припинено, вони все ще трапляються регулярно.

Зберігайте контроль над показами своїх оголошень

Використання рекламних онлайн-платформ робить вас відкритими для фальшивих кліків, особливо на великих платформах, таких як Google і Facebook.

Facebook і Google надають певний контроль над націлюванням вашої реклами, і їхній захист справді вловлює очевидне шахрайство, наприклад навмисні кліки від видавців і деяких типів ботів.

Борис Містряков

Експерт з платної реклами та SEO-аналітик, консультант. Завжди в курсі нових тенденцій.

Інші новини
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі